Starostlivosť o piercing

PIERCING

Piercing je špeciálna forma zdobenia ľudského tela. Väčšina piercingových ozdôb je vyrábaná z chirurgickej ocele, titanu a bioplastu,ktoré sú vhodné ako inplantáty na telo. Používajú sa pri tom sterilné materiály a ihly na jedno použitie. Pri piercingu však nejde len o to, akú časť tela si dať prepichnúť, ale je dôležité, aby ste boli informovaný o tom, čo všetko sa dá piercingom vytvoriť.

 UPOZORNENIE

Počas hojenia nevyťahujte šperk. Piercing sa môže zmrštiť natoľko, že ho naspäť nedáte. Otvor sa uzavrie, ale nezanikne. Vo vnútri sa môžu hromadiť nečistoty a vznikať cysty a zápaly. Zápal môže spôsobiť aj manipulovanie piercingom neumytými rukami. Hygiena je v tejto fáze veľmi dôležitá.

 PÝTATE SA PREČO V ŠTÚDIU?

Musíte si uvedomiť, že v štúdio je predsa sterilné prostredie a pracuje sa len zo sterilnými pomôckami.Taktiež vám v štúdiu poradíme vhodný šperk a jeho umiestnenie. Týmto sa predíde tzv. odvrhnutiu piercingu či migrácii. Tieto úkazy vznikajú v dôsledku nevhodného umiestnenia. Šperky si dávajte len z materiálov, ktoré nevylučujú oxidy, ktoré môžu spôsobiť infekciu.

 AKO POSTUPOVAŤ PO APLIKOVANÍ PIERCINGU?

Prvý týždeň či dva nie je neobvyklý zápal. Ak zápal trvá o niečo dlhšie, môže ho spôsobovať prítomnosť infekcie, alebo alergie na kov. Prvých osem týždňov: Hneď ako sa vytvorí ochranná vrstva, zmrští sa okolo šperku. V tejto fáze je nevhodné šperkom hýbať bez toho, by bol pred tým umytý teplou vodou. Vrstva je okolo šperku veľmi slabá a ľahko sa naruší. Teplá voda roztiahne kožu. Počas hojenia piercing produkuje tzv. tkanivový výtok. Tento výtok je lepkavý .bielej farby a zaschne do chrasty, ktorá sa tvorí v oblasti miesta vpichu a na šperku. Nezľaknite sa,nie je to hnis. Hnis je je hustý a zelenej či žltej farby. Je to číra tekutina, ktorá sa nahromadí okolo miesta v pichu a má ochranný účinok. Chrasty z piercingového výtoku sa nemôžu strhávať, ale vymočiť vo vode a samé odpadnú.

 KONTRAINDIKÁCIE

- pokožka okolo piercingu môže byť podráždená a bolieť

-počas prvých dní môže ešte dochádzať k občasnému krvácaniu, hlavne u intímnych partiách(pohlavných orgánov)

-v mieste v pichu sa môže usadzovať výtok (bielej alebo priehľadnej farby) nie je to hnis

-prepichnuté miesto sa môže počas hojenia zovrieť až tak, že bude obtiažne zo šperkom manipulovať. Odporúčam počas fázy hojenia by ste mali zo šperkom manipulovať čo najmenej.

AKO SA STARAŤ O PIERCING

Hneď po aplikácii je piercing veľmi náchylý na infekcie pri znečistení. Preto je veľmi dôležité dôkladne ho čistiť.

VYVARUJTE SA!!!!

V zásade by ste nemali piercing čistiť prípravkami ktoré obsahujú alkohol (napr. ALPA)Tieto látky dráždia miesto v pichu a leptajú ochrannú vrstvu vo vnútri piercingu tzv. piercingový kanálik.